גבס פלסטי קל

לרגל נסיעה להשתלמות בניתוחי ברך מתקדמים באוסטרליה, המרפאה תהיה סגורה עד לקיץ 2024>

 

קיבוע שבר באמצעות גבס מהווה הטיפול המקובל במרבית השברים בגופנו, בקרב מבוגרים וילדים. הטיפול בגבס מפחית בצורה משמעותית את התזוזה באזור השבר עד להשגת ריפוי ואיחוי ביולוגי, תהליך הנמשך כ-6 שבועות כתלות בסוג ובמיקום המדויק של השבר.

מלבד השגת חיבור, הקיבוע בגבס גם מגן על אזור השבר מפני חבלה חוזרת ומקל על הכאב עד חיבור השבר. החיסרון לטיפול בגבס: כבד, מסורבל ואינו מאפשר רחצה והרטבה.

גבס פלסטי קל ורחיץ מהווה תחליף מצוין לגבס הסטנדרטי ומאפשר רחצה במקלחת, אמבט ובריכה. המוצר כולל שני מרכיבים, גליל ריפוד מחומר סינטטי וגלילי פולימר צבעוני ברוחב 2-4 אינץ' המתקשים לאחר מגע במים.

הנחת והתאמת הגבס מתבצעת בדומה לגבס סטנדרטי ודורשת מקצועיות ומיומנות גבוהה. מומלץ להתייעץ עם אורטופד מומחה כדי לוודא כי השבר מתאים להחלפת גבס ואין סכנה לתזוזה משנית או פגיעה בתהליך הריפוי. מומלץ להתייעץ בנוגע לתזמון המיטבי להחלפת גבס בשל הנטייה להופעת נפיחות בימים הראשונים וזאת על מנת להימנע מהחלפות חוזרות.

סוגי השברים המתאימים במיוחד לגבס פלסטי קל רחיץ:

>> שבר אמה בילדים (כולל שבר ענף ירוק ושבר BUCKLE).
>> שבר רדיוס במבוגרים.
>> שבר סקפואיד.
>> שבר פיקה (גבס טיוטור דריכה לאורך כל הרגל).
>> שבר מסרק (מטאטרסוס) 5 בכף הרגל.
>> שבר קרסול ללא תזוזה (פטישון לטרלי).

טיפול נכון בגבס ימנע התפתחות סיבוכים ויביא לריפוי מוצלח של השברים, נקעים והגידים. למרות שהקיבוע בגבס נחשב לשיטה עתיקת יומין בעת טיפול בשברים, הוא מאפשר לרוב ריפוי מוצלח תוך ביצוע המשך פעילות ותפקוד יום-יומי, ללא סבל ניכר.